Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU KLUBOWEGO

Pod koniec roku odbyły się dwa spotkania w ramach projektu Klucz do przyszłości - przeciw wykluczeniu. Pierwszym z nich były warsztaty florystyczne, w których brały udział nasze wychowanki. Drugim zaś było oficjalne spotkanie podsumowujące cały cykl spotkań i szkoleń. Poczęstunek przygotował dla nas Pan Marek Połowczuk, któremu serdecznie dziękujemy. 

Projekt 'Klucz do przyszłości - przeciw wykluczeniu' współfinansowany jest ze środkó Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022'.


Fundacja PKO Bank Polski i Miasto Katowice tworzą strefy w Świetlicy

Końcówka roku już wnet, ale my nie zwalniamy tempa. Dzięki wsparciu Fundacji PKO Bank Polski oraz Katowice - oficjalny profil miasta rozpoczynamy właśnie prace ? w naszej świetlicy. Powstanie w niej 'Strefa edukacji' ?‍? oraz 'Strefa relaksu'. Na razie to plac budowy, ale już za kilka chwil nasze kochane dzieciaki będą się tu uczyć, no i oczywiście relaksować ?
 
 

Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021

Wprawdzie mamy już jesień, ale wracamy do cudownych chwil z wakacyjnego obozu sportowego w Murzasichlu. Radość, która towarzyszyła wyjazdowi, jest teraz jeszcze większa, ponieważ Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej zrefinansowały wyjazd naszych podopiecznych w ramach konkursu 'Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021'.

 

Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021


NIW - Nowe FIO: PROJEKT '4 STRONY ŚWIATA / 4 PORY ROKU - POLSKA'

Nie ustajemy w działaniach prowadzonych w ramach projektu 4 pory roku / 4 strony świata - POLSKA .   09.09.2021 wraz z naszymi przyjaciółmi z Tur Borówka oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim wyruszyliśmy zdobywać górskie szczyty. Naszym celem była Szyndzielnia. Wspólnymi siłami, każdy z nas stanął na szczycie. Była to dla nas bardzo wzruszająca chwila, gdyż wiele osób biorących udział w projekcie górski szczyt zdobyło pierwszy raz w życiu. Po raz kolejny okazało się, że razem możemy zdziałać więcej. 

 

Projekt '4 pory roku / 4 strony świata - POLSKA' finansowany jest z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  NOWEFIO na lata 2021 - 2030 i został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupę.


MRiPS: 'KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI' - KOLEJNY ETAP

Nasza Fundacja współpracując z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej i wsparciu Miasta Katowice prowadzi projekt w ramach Programu 'Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020 - 2022'. 

W ramach projektu w ostatnim czasie miały miejsce dwa wydarzenia. Podczas Festynu Rodzinnego  odbyły się  występy artystyczne podopiecznych Pałacu Młodzieży. Ponadto zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne z panem Markiem Połowczukiem - Dobre Połączenie oraz zajęcia sportowe prowadzone przez pana Pawła Didkowskiego we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Drugim wydarzeniem, jakie odbyło się w ramach projektu, była wycieczka do Krakowa, gdzie jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić miasto oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o byłej stolicy Polski.


Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


  • przekaż 1,5 % swojego podatku

            1,5%         OPP

    KRS   0000191810

 

Klauzula informacyjna dla Darczyńcy


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.