Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

Przedszkole - REKRUTACJA 2022/2023

 
Rekrutacja
 
ZAPRASZAMY  DO  'ANIOŁKOWA'
REKRUTACJA  NA  ROK  SZKOLNY  2022/ 2023 
 
Szanowni Rodzice! Od 1 marca rozpoczynamy zapisy do przedszkola na rok szkolny 2022 / 2023.
 
ZAPEWNIAMY  NIEODPŁATNIE:
 
✔️ opiekę i edukację od godz.  06:00  do  17:00  ⏰
✔️ dobrze wyposażone sale
✔️ całodzienne wyżywienie
✔️ opiekę psychologa i logopedy
✔️ zajęcia językowe, sportowe, muzyczne i inne
✔️ wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
 
 
ZAPRASZAMY
tel. 519 546 248
tel. 32 251 91 95
 

STREFY W ŚWIETLICY GOTOWE!

Nadszedł od dawna oczekiwany dzień - STREFY  GOTOWE!
 
Z tej okazji odwiedził nas dyrektor katowickiego oddziału PKO Bank Polski, Pan Marcin Jurek, który miał okazję zobaczyć efekty kilku miesięcznej pracy nad strefą relaksacyjno-edukacyjną w świetlicy dla podopiecznych KFD. 
Bez ogromnego wsparcia finansowego Fundacji PKO Bank Polski oraz Miasta Katowice nie byłoby to możliwe. Dziękujemy za środki i gorące serce!
 
Strefy w Świetlicy

POCZĄTEK ROKU Z ŚUMEM

Rok rozpoczęliśmy bardzo intensywnie z nowymi pomysłami!

 

 We współpracy z Śląski Uniwersytet Medyczny rozpoczęliśmy cykl warszatów profilaktyczno-edukacyjnych o tematyce: 

✔️  Pierwsza pomoc przedmedyczna,

✔️  Jak to się dzieje, że się poruszamy?

✔️  Co w brzuchu burczy?

✔️  Co słychać w brzuszku mamy?

 

Nasi podopieczni z ogromnym zainteresowaniem uczestniczą w powyższych warsztatach, dzięki którym mogą poszerzać wiedzę o swoim ciele oraz zobaczyć w praktyce jak wygląda praca fizjoterapeutów czy też doktorów. 

 

 


Podsumowanie 2021

Podsumowanie 2021

 

Zeszły rok był dla wszystkich bardzo trudny. Zaczęliśmy go pracą zdalną, ale już od połowy lutego dzieci wróciły do naszej fundacji i uczestniczyły w różnorodnych zajęciach, ciekawych wydarzeniach oraz projektach. Oto krótki przegląd najważniejszych wydarzeń – zapraszamy do wspomnień!

 

⏩  Klucz do przyszłości - przeciw wykluczeniu to projekt zrealizowany w Klubie Młodzieżowym we współpracy Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Przeprowadzono cykl szkoleń oraz warsztatów profilaktycznych m.in. warsztaty ekonomiczne, komunikacji interpersonalnej, a także z kompetencji miękkich. Dodatkowo został przeprowadzony remont Klubu Młodzieżowego, a na środku sali stanął wymarzony nowy stół do bilardu!

 

⏩  W czasie wakacji jak co roku we współpracy Miastem Katowice, wzięliśmy udział w projekcie Akcja Lato 2021 podczas, którego nasi podopieczni aktywnie spędzili wolny czas biorąc udział m.in. w różnego rodzaju wyjściach oraz zajęciach sportowych z trenerem.

 

⏩ Główną atrakcją lata był wyjazd na obóz sportowy do Murzasichla, który współfinansowało: Ministerstwo Kultury i Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Głównym celem wyjazdu była integracja poprzez sport oraz ukazania wartości sportu w życiu młodego człowieka. To był bardzo aktywny i niezapomniany czas.

 

⏩ Pod koniec wakacji rozpoczęliśmy współpracę z Jeronimo Martins Polska S.A., właścicielem sieci Biedronka. W ramach programu Razem Przeciw Marnowaniu otrzymujemy produkty spożywcze, które służą Nam w codziennym przygotowaniu posiłków. To dzięki tej współpracy mamy pyszne obiady i desery.

 

⏩ Bardzo ważnym oraz prestiżowym projektem dla naszej fundacji był projekt „4 Pory Roku / 4 Strony Świata - POLSKA” finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, który został objęty Honorowym Patronem Prezydenta Miasta Katowice Marcin Krupa. Ten innowacyjny projekt polegał na ciekawych działaniach integracyjnych trzech wykluczonych społecznie grup:

Jak co roku zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny, którego celem była integracja ze społecznością lokalną. Podczas Festynu mieliśmy okazję wysłuchać młodych artystów, a przede wszystkim Magdy Anioł. Odbyła się również - dzięki naszym Darczyńcom - Loteria Fantowa. To był piękny dzień wspaniałej wspólnej zabawy.

 

⏩ Nasi podopieczni zyskali również, dzięki wsparciu darczyńców, odnowione i wyposażone pomieszczenia!

✔️  W świetlicy powstała „Strefy edukacyjno-relaksacyjnej” dofinansowana przez Fundację PKO Bank Polski oraz Katowice - oficjalny profil Miasta. To teraz bardzo przyjazne i świetnie wyposażone miejsce do nauki i zabawy.

✔️ Wolontariusze, pracownicy Bank Pekao SA. w ramach projektu „WYSPA”, sfinansowali, przeprowadzili prace remontowe oraz wyposażyli naszą salę terapeutyczną.

 

⏩ Dużym wsparciem okazała się również pomoc finansowa Śląski Urząd Wojewódzki. Dzięki niej mogliśmy prowadzić nasze codzienne działania w zakresie placówek wsparcia dziennego organizowanego na rzecz dzieci i młodzieży narażonej na wykluczenie.

 

⏩ Rok zakończyliśmy wspólnym spotkaniem wigilijnym, na którym nasze dzieci otrzymały mnóstwo wspaniałych  prezentów w ramach akcji Listy do Dzieciątka. Bez Was, kochani Darczyńcy, nie byłoby to możliwe.  DZIĘKUJEMY!

 

Mamy nadzieję, że rok 2022 przyniesie równie wiele niespodzianek, pięknych chwil i wspaniałych doświadczeń.

Dziękujemy wszystkim za każdą pomoc i zapraszamy do współpracy. My DZIELIMY SIĘ DOBREM !


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU KLUBOWEGO

Pod koniec roku odbyły się dwa spotkania w ramach projektu Klucz do przyszłości - przeciw wykluczeniu. Pierwszym z nich były warsztaty florystyczne, w których brały udział nasze wychowanki. Drugim zaś było oficjalne spotkanie podsumowujące cały cykl spotkań i szkoleń. Poczęstunek przygotował dla nas Pan Marek Połowczuk, któremu serdecznie dziękujemy. 

Projekt 'Klucz do przyszłości - przeciw wykluczeniu' współfinansowany jest ze środkó Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022'.


Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.