Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

PAŹDZIERNIK W FUNDACJI

Kolejny miesiąc obfitował w ogrom różnorodnych zajęć. Październik w świetlicy rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi, w których wykorzystywaliśmy dary jesieni.  Dbając o rozwój naszych najstarszych wychowanków, w Klubie Młodzieżowym wystartowaliśmy z cyklem zajęć z języka migowego oraz angielskiego. W Aniołkowie zaś odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Serdecznie gratulujemy naszym Aniołkom dołączenia do grona Przedszkolaków! W tym miesiącu udało nam się wziąć również udział w otwarciu Ogródka Społecznego na Placu Andrzeja organizowanego przez Centrum Organizacji Pozarządowych. Podczas wydarzenia, wzięliśmy udział w grze terenowej.  Nie omieszkamy również wspomnieć, że wychowawcy wraz z podopiecznymi zorganizowali sprzątanie naszego ogródka. Październik to również kolejny miesiąc realizacji programu 'Przystań Świętego Mikołaja', którego głównym organizatorem jest Fundacja Świętego Mikołaja. Pragniemy się pochwalić, że nasi  Mali Przyjaciele z Ukrainy, poprzez udział w zajęciach, coraz lepiej mówią po polsku i poznają naszą kulturę. Jednego jesteśmy pewni - październikowe działania, to tylko przedsmak tego, co jeszcze przed nami! :)


WRZESIEŃ W FUNDACJI

Wrzesień w Fundacji obfitował w wiele wydarzeń! Był czas zarówno na zabawę, jak i edukację. Już na początku miesiąca nasza młodzież z Klubu Młodzieżowego przygotowała Piknik Integracyjny, podczas którego odbyły się warsztaty chemiczne, turniej piłki nożnej, gry i zabawy dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji. Później nadszedł czas na promocję naszej Fundacji podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Cieszymy się, że podczas niego mogliśmy wymienić się spostrzeżeniami i pomysłami z innymi organizacjami. Ostatni weekend września część kadry spędziła na 'Pikniku na zakończenie lata na Paderewie', natomiast reszta naszych wychowawców brała udział w szkoleniu pt. 'Dzień w stylu Montessori'. Zwieńczeniem tego miesiąca była jednak zbiórka sprzętu sportowego oraz gier planszowych zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 65 w Katowicach oraz pana Radnego Adama Skowrona na rzecz naszej Fundacji. Warto dodać, że w tym miesiącu rozpoczęliśmy działania w II edycji programu 'Przystań Świętego Mikołaja' organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wydarzeń, w których mogliśmy brać udział! Tymczasem my nie zwalniamy tempa i działamy dalej! 


II EDYCJA PROGRAMU 'PRZYSTAŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA'

Z końcem sierpnia zakończyliśmy działania w ramach programu 'Przystań Świętego Mikołaja' prowadzonego przez Fundację Świętego Mikołaja. Mamy przyjemność poinformować, że zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w drugiej jego edycji. Jako jedna z trzech organizacji na Śląsku oraz jedna z trzydziestu w całej Polsce tworzymy przestrzeń dla naszych najmłodszych Przyjaciół z Ukrainy. Działania  już trwają - we wrześniu były prowadzone zajęcia  z panią Natalią, która przybyła do nas z Mariupola. Dzieci uczą się liczyć, rozpoznawać kolory, poznają cechy charakterystyczne jesieni. 

Bardzo dziękujemy za zaufanie oraz możliwość wspólnego tworzenia dobra dla innych! 


WSPARCIE WOJEWODY ŚLĄSKIEGO

Spieszymy podzielić się dobrą wiadomością, że tak jak w ubiegłym roku, otrzymaliśmy z Śląski Urząd Wojewódzki,

wsparcie finansowe w ramach Programu Współpracy Wojewody Śląskiego z Podmiotami Niepublicznymi

w Zakresie Pomocy Społecznej na lata 2021-2025,

 na prowadzenie działalności naszej Fundacji. 

Cieszymy się i bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!

 

                       

 

 

 


ObozujMy Razem 2022

ObuzujMy Rzaem 2022


Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


  • przekaż 1,5 % swojego podatku

            1,5%         OPP

    KRS   0000191810

 

Klauzula informacyjna dla Darczyńcy


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.