Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

Fundacja PGE pomaga KFD

Grudzień to wyjątkowy czas dzielenia się dobrem i miłością z innymi. Każdego roku jesteśmy wzruszeni tym, jak wiele i my otrzymujemy od innych. Tym razem z ogromem serca wyszła do nas Fundacja PGE z Grupa PGE. Otrzymaliśmy dotację, dzięki której nasi wychowankowie odwiedzili bajeczny Ogród Świateł - Chorzów oraz mogliśmy zakupić materiały edukacyjne i plastyczne, które pozwolą dzieciom i młodzieży rozwijać pasje i talenty.
DZIĘKUJEMY  :-)   
 
               
 
 
               

WIGILIA FUNDACYJNA

Tradycją jest, że w okresie przedświątecznym, wszystkie grupy naszej Fundacji wraz z pracownikami, zasiadają do wspólnego stołu, by wspólnie świętować Wigilię Bożego Narodzenia. Niewiele mamy okazji w roku, by spotkać się w tak licznym gronie, dlatego tym bardziej staramy się dołożyć największych starań w organizację tego spotkania. Wspólny posiłek oraz kolędowanie sprawiają, że stajemy się sobie jeszcze bliżsi. Wigilia fundacyjna jest również dniem finału akcji 'Listy do Dzieciątka'. Każdy z naszych wychowanków pisze list do Dzieciątka z prośbą o wymarzony prezent. Później listy trafiają do osób dobrej woli, którzy chcą obdarować dzieci tym, czego zapragnęły. W tym roku udało się uszczęśliwić ponad setkę dzieci. Z tego miejsca pragniemy podziękować Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach, Parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim, Wolontariuszom 'Z gór do chmur' oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy postanowili spełnić dziecięce marzenia! 


'ANIOŁKOWO POMAGA'

Z radością pragniemy poinformować, że nasze działania na rzecz uchodźców z Ukrainy niosą za sobą kolejne owoce. Tym razem to Fundacja Edukacja dla Demokracji postawiła nam zaufać. Otrzymaliśy środki na działania na rzecz dzieci i rodzin z Ukrainy i już niebawem zdradzimy Wam więcej szczegółów na temat.
 
Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
w ramach programu Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
 
Aniołkowo pomaga

PAŹDZIERNIK W FUNDACJI

Kolejny miesiąc obfitował w ogrom różnorodnych zajęć. Październik w świetlicy rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi, w których wykorzystywaliśmy dary jesieni.  Dbając o rozwój naszych najstarszych wychowanków, w Klubie Młodzieżowym wystartowaliśmy z cyklem zajęć z języka migowego oraz angielskiego. W Aniołkowie zaś odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Serdecznie gratulujemy naszym Aniołkom dołączenia do grona Przedszkolaków! W tym miesiącu udało nam się wziąć również udział w otwarciu Ogródka Społecznego na Placu Andrzeja organizowanego przez Centrum Organizacji Pozarządowych. Podczas wydarzenia, wzięliśmy udział w grze terenowej.  Nie omieszkamy również wspomnieć, że wychowawcy wraz z podopiecznymi zorganizowali sprzątanie naszego ogródka. Październik to również kolejny miesiąc realizacji programu 'Przystań Świętego Mikołaja', którego głównym organizatorem jest Fundacja Świętego Mikołaja. Pragniemy się pochwalić, że nasi  Mali Przyjaciele z Ukrainy, poprzez udział w zajęciach, coraz lepiej mówią po polsku i poznają naszą kulturę. Jednego jesteśmy pewni - październikowe działania, to tylko przedsmak tego, co jeszcze przed nami! :)


WRZESIEŃ W FUNDACJI

Wrzesień w Fundacji obfitował w wiele wydarzeń! Był czas zarówno na zabawę, jak i edukację. Już na początku miesiąca nasza młodzież z Klubu Młodzieżowego przygotowała Piknik Integracyjny, podczas którego odbyły się warsztaty chemiczne, turniej piłki nożnej, gry i zabawy dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji. Później nadszedł czas na promocję naszej Fundacji podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Cieszymy się, że podczas niego mogliśmy wymienić się spostrzeżeniami i pomysłami z innymi organizacjami. Ostatni weekend września część kadry spędziła na 'Pikniku na zakończenie lata na Paderewie', natomiast reszta naszych wychowawców brała udział w szkoleniu pt. 'Dzień w stylu Montessori'. Zwieńczeniem tego miesiąca była jednak zbiórka sprzętu sportowego oraz gier planszowych zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 65 w Katowicach oraz pana Radnego Adama Skowrona na rzecz naszej Fundacji. Warto dodać, że w tym miesiącu rozpoczęliśmy działania w II edycji programu 'Przystań Świętego Mikołaja' organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wydarzeń, w których mogliśmy brać udział! Tymczasem my nie zwalniamy tempa i działamy dalej! 


Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


  • przekaż 1,5 % swojego podatku

            1,5%         OPP

    KRS   0000191810

 

Klauzula informacyjna dla Darczyńcy


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.