Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

FESTYN RODZINNY!

W niedzielę 5.09.2021 r. odbył się Festyn Rodzinny organizowany przez naszą Fundację. Podczas niego mogliśmy zobaczyć m. in. pokazy rycerskie, prezentację judoków oraz grupy taneczne. Była również strefa malucha, w któej rodzice z najmłodszymi uczestnikami wydarzenia, mogli świetnie bawić się na trampolinie, dmuchanym zamku. Nie zabrakło również czegoś, dla nieco starszych dzieci, a mianowicie malowania twarzy, robienia tatuaży oraz warkoczyków, a także kręcenia balonów. Podczas całej imprezy, uczestnicy mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Kulminacyjnym momentem był jednak koncert. Supportem dla Gościa Specjalnego, byli młodzi artyści, w tym nasza wychowanka Amelia Rząsa. Natomiast po pięknych występach młodszego grona artystów, przyszedł czas na koncert Magdy Anioł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację całego wydarzenia, a w szczególności instytucjom, które wspomogły nas organizacyjnie oraz fundatorom nagród Loterii Fantowej!

 

Festyn Rodzinny

 

 

 

 


MRiPS: PROJEKT 'KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI - PRZECIW WYKLUCZENIU'

W ramach realizacji zadania publicznego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej młodzież naszego Klubu oraz byli wychowankowie uczestniczyć będą w projekcie  Klucz do przyszłości – przeciw wykluczeniu.

W planach projektu przewidziane są m.in.:

  1. indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym,
  2. szkolenia z komunikacji, asertywność, a także szkolenia “Ekonomia na co dzień”, które poprowadzą przedstawiciele instytucji finansowych,
  3. szkolenia i kursy zwiększające kompetencje zawodowe.
  • Na imprezę integracyjną o charakterze kulturalno-sportowym zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną młodzież z LO II im. M. Konopnickiej, podczas której, oprócz zawodów sportowych, odbędzie się pokaz kulinarny wraz z degustacją przygotowanych wspólnie potraw.
  • Słodką niespodzianką projektu będzie wizyta w Fabryce Czekolady i smakowanie różnych wyrobów.
  • Zamierzamy też odnowić pomieszczenia Klubu Młodzieżowego.

Wiele będzie się działo !!! Zapraszamy na nasz profil Facebook do śledzenia na bieżąco kolejnych etapów projektu.

 

Klucz do przyszłości


WSPARCIE WOJEWODY ŚLĄSKIEGO

Miło nam poinformować, że w ramach
Programu Współpracy Wojewody Śląskiego z Podmiotami Niepublicznymi w Zakresie Pomocy Społecznej na lata 2021-2025,
otrzymaliśmy z Śląski Urząd Wojewódzki wsparcie finansowe na prowadzenie działalności naszej Fundacji ‼
Cieszymy się i bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!
 
 
Godło Wojewody

WAKACJE W KFD! :)

Już dwa tygodnie dzieci i młodzież naszej fundacji mają okazję brać udział w różnorodnych zajęciach wakacyjnych. Jak co roku nasi wychowankowie są uczestnikami turniejów sportowych w ramach 'Akcji Lato 2021', która jest finansowana przez Miasto Katowice.  Dotychczas zorganizowany został konkurs piłkarzyków oraz tenisa stołowego. Nasi wychowankowie jednak najbardziej cieszą się z możliwości wyjścia na kąpielisko 'Bugla'. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wakacyjnych dni. 


MAJ W FUNDACJI!

W ostatnim miesiącu w naszej Fundacji wiele się działo! Pierwsze ciepłe dni sprawiły, że wychowawcy przeprowadzali wiele zajęć na podwórku. Były wyjścia do Parku Kościuszki, a także zajęcia edukacyjne w każdej z grup. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Liceum im. Marii Konopnickiej, mogliśmy ponownie korzystać z zajęć na basenie. 

Pełni słonecznej energii czekamy już na wakacje, na które przygotowaliśmy dla naszych wychowanków wiele atrakcji!


Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


  • przekaż 1,5 % swojego podatku

            1,5%         OPP

    KRS   0000191810

 

Klauzula informacyjna dla Darczyńcy


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.