Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

Projekt 'Aniołkowo Pomaga'

Projekt 'Aniołkowo Pomaga' powoli dobiega końca. Dzięki niemu nasi wychowankowie pochodzenia ukraińskiego mieli okazję brać udział w różnorodnych zajęciach oraz możliwość rozwoju w wielu dziedzinach. Przedszkolaki doskonaliły język polski, otrzymali fachowe wsparcie psychologa w swoim ojczystym języku, a także mieli okazję wzmacniać swoje umiejętności sportowe, plastyczne, muzyczne oraz artystyczne.
 
Bardzo dziękujemy  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , która w ramach programu Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji mogliśmy zrealizować tenże projekt.
 

 


Włączamy się z KFD - UNICEF

Dla każdego wychowawcy, jednym z najważniejszych celów jest stworzenie przestrzeni swoim wychowankom tak, by mieli możliwość odkrywać swoje pasje, pobudzać kreatywność oraz realizujować krok po kroku swoje małe marzenia. Dzięki projektowi 'Włączamy się z KFD' realizowanemu przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) UNICEF Poland możemy jeszcze lepiej sprostać wymaganiom naszych podopiecznych! Zajęcia artystyczne, taneczne, sportowe, warsztaty, wyjścia, wydarzenia... to wszystko organizujemy po to, by móc dać możliwość rozwoju tym, których start w życiu był wiele trudniejszy, niż moglibyśmy przypuszczać.

 

Zobaczcie sami na te uśmiechnięte, pełne koncetracji buzie!


Działania dla naszych ukraińskich podopiecznych

Uwielbiamy patrzeć, jak nasi wychowankowie rozwijają się dzięki działaniom, które prowadzimy. Dzięki realizacji projektu współfinansowanego ze środków Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności w ramach programu Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundacja Edukacja dla Demokracji jeszcze lepiej jesteśmy wstanie otoczyć opieką naszych wychowanków pochodzenia ukraińskiego


Przystań Świętego Mikołaja

Spieszymy z informacją, jak nasze działania w ramach Programu 'Przystań Świętego Mikołaja'  Fundacji Świętego Mikołaja. Dzięki organizowanym zajęciom, nasi najmłodsi wychowankowie pochodzący zarówno z Polski, jak i Ukrainy, mają okazję poszerzać swoją wiedzę, poznawać  talenty, jak i po prostu dobrze się bawić!


PROJEKTY W KFD

Ten rok obfituje w wiele działań na rzecznaszych wychowanków. Część z nich dedykowana jest również tym z nich, którzy pochodzą z Ukrainy. Dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji nasi wychowankowie z Ukrainy, mają możliwość brać udział w zajęciach z psychologiem w ich ojczystym języku. Dodatkowo, biorą udział w zajęciach grupowych rozwijających ich na wielu płaszczyznach. 

Dzięki działanio realizowanym przy wsparciu Fundacji Świętego Mikołaja w ramach programu 'Przystań Świętego Mikołaja'. W tym projekcie stawiamy na integrację, by każdy nasz wychowanek, niezależnie od pochodzenia, mógł czuć się u nas dobrze i bezpiecznie. W tym celu, organziowane są różne wydarzenia integracyjne, takie jak: bal karnawałowy, czy udział w przedstawieniu teatralnym. Dodatkowo, realizowane są zajęcia taneczno-ruchowe, by pomóc naszym wychowankom odreagować napięcia poprzez ruch. 

 

 

 

 

 


Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.