Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

Standardy Ochrony Dzieci

Niezwykle istotne jest dla nas to, by każdy nasz wychowanek mógł czuć się w Fundacji bezpiecznie, w związku z tym, ostatnim czasie w każdej z grup w świetlicy oraz w klubie zostały przeprowadzone zajęcia na temat Standardów Ochrony Dzieci. Wcześniej zostały one opracowane przez kadrę wraz z Prawnikami, by jeszcze lepiej chronić naszych Podopiecznych! 

 

W zakładce 'O NAS - do pobrania' można zapoznać się z tymże dokumentem.


PRZEKAŻ 1.5 % PODATKU

Nadszedł czas rozliczeń, dlatego chcemy Państwa prosić o przekazanie swojego 1.5% na rzecz naszej Fundacji. Dzięki tym darowiznom jesteśmy w stanie jeszcze lepiej działać dla naszych Wychowanków!

 

ZOSTAŃ NASZYM BOHATEREM!

 


PROGRAM PAJACYK

Pragniemy poinformować, że nasza Fundacja wzięła udział w programie Pajacyk organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną.

Dzięki udziale w programie, nasi wychowankowie uczęszczający na zajęcia do Świetlicy oraz Klubu Młodzieżowego mieli zapewnione dożywianie w czasie trwania wakacji letnich. 

 

 


Przystań Świętego Mikołaja

Rozpoczęliśmy kolejną edycję Programu 'Przystań Świętego Mikołaja' wraz z Fundacją Świętego Mikołaja. Dzięki niemu nasi wychowankowie zarówno pochodzenia ukraińskiego, jak i polskiego mają okazję brać udział w różnego rodzaju zajęciach, które edukują, redukują napięcie oraz sprawiają, że codziennie możemy dostrzegać uśmiechy naszych Przedszkolaków! 


Podsumowanie projektu 'Włączamy się z KFD'

Koniec roku to czas podsumowań, również w naszej Fundacji.
Dziś prezentujemy zakończenie największego i bardzo ważnego dla nas projektu 'Włączamy się z KFD', który realizowany był na rzecz wspierania ukraińskich dzieci i ich integracji z polskimi rówieśnikami.
Od stycznia do grudnia realizowaliśmy 5 kategorii zajęć, dla dużych i małych:
  • „Włączamy nianię”,
  • ”Włączamy wspomaganie”,
  • „Włączamy talenty”,
  • „Włączamy lato”,
  • „Włączamy zabawę”.
Dzięki projektowi 'Włączamy się z KFD' nasi ukraińscy i polscy wychowankowie mieli okazję rozwijać swoje talenty, rozbudzać pasje, uczyć się całkowicie nowych umiejętności, a przede wszystkim mogli czuć się wsparci i zaopiekowani dzięki pomocy wielu specjalistów. Dzieciaki miały także okazję brać udział w wielu wycieczkach - do Wisły, Ogrodzieńca, TwinPigs, na kąpieliska wodne, do ZOO. Były również wycieczki rowerowe, które tak miło wspominamy.
Zorganizowaliśmy także kilka wydarzeń. Były to: warsztaty artystyczne, Integracyjny Festyn Rodzinny, Piknik Sportowy oraz spotkanie świąteczno-noworoczne, które było niejako zwieńczeniem projektu.
W czasie trwania projektu wzięło w nim udział 151 dzieci, w tym 48 pochodzenia ukraińskiego oraz 24 rodziców, w tym 16 pochodzenia ukraińskiego.
Zadanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.