Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021

Wprawdzie mamy już jesień, ale wracamy do cudownych chwil z wakacyjnego obozu sportowego w Murzasichlu. Radość, która towarzyszyła wyjazdowi, jest teraz jeszcze większa, ponieważ Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej zrefinansowały wyjazd naszych podopiecznych w ramach konkursu 'Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021'.

 

Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO 2021


NIW - Nowe FIO: PROJEKT '4 STRONY ŚWIATA / 4 PORY ROKU - POLSKA'

Nie ustajemy w działaniach prowadzonych w ramach projektu 4 pory roku / 4 strony świata - POLSKA .   09.09.2021 wraz z naszymi przyjaciółmi z Tur Borówka oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim wyruszyliśmy zdobywać górskie szczyty. Naszym celem była Szyndzielnia. Wspólnymi siłami, każdy z nas stanął na szczycie. Była to dla nas bardzo wzruszająca chwila, gdyż wiele osób biorących udział w projekcie górski szczyt zdobyło pierwszy raz w życiu. Po raz kolejny okazało się, że razem możemy zdziałać więcej. 

 

Projekt '4 pory roku / 4 strony świata - POLSKA' finansowany jest z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  NOWEFIO na lata 2021 - 2030 i został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupę.


MRiPS: 'KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI' - KOLEJNY ETAP

Nasza Fundacja współpracując z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej i wsparciu Miasta Katowice prowadzi projekt w ramach Programu 'Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020 - 2022'. 

W ramach projektu w ostatnim czasie miały miejsce dwa wydarzenia. Podczas Festynu Rodzinnego  odbyły się  występy artystyczne podopiecznych Pałacu Młodzieży. Ponadto zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne z panem Markiem Połowczukiem - Dobre Połączenie oraz zajęcia sportowe prowadzone przez pana Pawła Didkowskiego we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Drugim wydarzeniem, jakie odbyło się w ramach projektu, była wycieczka do Krakowa, gdzie jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić miasto oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o byłej stolicy Polski.


MRiPS: PROJEKT 'KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI - PRZECIW WYKLUCZENIU'

W ramach realizacji zadania publicznego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej młodzież naszego Klubu oraz byli wychowankowie uczestniczyć będą w projekcie  Klucz do przyszłości – przeciw wykluczeniu.

W planach projektu przewidziane są m.in.:

  1. indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym,
  2. szkolenia z komunikacji, asertywność, a także szkolenia “Ekonomia na co dzień”, które poprowadzą przedstawiciele instytucji finansowych,
  3. szkolenia i kursy zwiększające kompetencje zawodowe.
  • Na imprezę integracyjną o charakterze kulturalno-sportowym zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną młodzież z LO II im. M. Konopnickiej, podczas której, oprócz zawodów sportowych, odbędzie się pokaz kulinarny wraz z degustacją przygotowanych wspólnie potraw.
  • Słodką niespodzianką projektu będzie wizyta w Fabryce Czekolady i smakowanie różnych wyrobów.
  • Zamierzamy też odnowić pomieszczenia Klubu Młodzieżowego.

Wiele będzie się działo !!! Zapraszamy na nasz profil Facebook do śledzenia na bieżąco kolejnych etapów projektu.

 

Klucz do przyszłości


WSPARCIE WOJEWODY ŚLĄSKIEGO

Miło nam poinformować, że w ramach
Programu Współpracy Wojewody Śląskiego z Podmiotami Niepublicznymi w Zakresie Pomocy Społecznej na lata 2021-2025,
otrzymaliśmy z Śląski Urząd Wojewódzki wsparcie finansowe na prowadzenie działalności naszej Fundacji ‼
Cieszymy się i bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!
 
 
Godło Wojewody

Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.