Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

UNICEF - DZIAŁAMY!

Projekt 'Włączamy się z KFD' finansowany ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) UNICEF Poland trwa w najlepsze! Nasi wychowankowie pochodzenia ukraińskiego oraz polskiego, mogą czuć się zaopiekowani. Dzięki realizacji projektu, możemy wspierać pasje, rozwijać zainteresowania i poszerzać wiedzę naszych wspaniałych wychowanków - tych dużych i tych małych.


Podsumowanie Przystani Świętego Mikołaja

Czas na podsumowanie kolejnej edycji 'Przystań Świętego Mikołaja' Fundacja Świętego Mikołaja , w której mieliśmy możliwość wziąć udział! Dzięki temu projektowi nasze przedszkolne Aniołki miały okazję wziąć udział w szeregu zajęć dedykowanych specjalnie dla nich.
W czasie trwania projektu odbyły się zajęcia opiekuńcze i integracyjne, logopedyczne, taneczno-ruchowe, a także gry słowno-obrazkowe. Ponadto, nasi wychowankowie, zarówno pochodzenia ukraińskiego, jak i polskiego, mogli wziąć udział w wielu wycieczkach.
Z Mikołajem odwiedziliśmy salę zabaw, kino, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Zorganizowaliśmy również Bal karnawałowy, przedstawienie teatralne - Teatr Eden, pokaz ptactwa.
 
Dziękujemy Fundacja Świętego MikołajaFundacja Świętego Mikołaja za możliwość wzięcia udziału w kolejnej edycji Przystani. Do zobaczenia, Mikołaju!



PIKNIK SPORTOWY ZA NAMI!

Piknik Sportowy już za nami! To było naprawdę wspaniałe zakończenie lata z KFD. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. 

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu 'Włączamy się z KFD'. Zadanie jest finansowane ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) UNICEF Poland.
Dziękujemy również Forum Katowic za wsparcie w organizacji wydarzenia!

PROGRAM PAJACYK

Pragniemy poinformować, że nasza Fundacja wzięła udział w programie Pajacyk organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną.

Dzięki udziale w programie, nasi wychowankowie uczęszczający na zajęcia do Świetlicy oraz Klubu Młodzieżowego mieli zapewnione dożywianie w czasie trwania wakacji letnich. 

 

 


Podsumowanie Kolonii

To, co dobre, szybko się kończy. Tak możnaby spuentować tegoroczne kolonie letnie w Międzybrodziu Bialskim, które zorganizowaliśmy dla naszych Podopiecznych. Nie udałoby się to jednak, gdyby nie wiele osób o ogromnych sercach. Pragniemy więc podziękować tym, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjazdu. 

 

Wyjazd na kolonie w terminie od 16.08.  do 25.08.2023 r. został dofinansowany ze środków

WFOŚiGW w Katowicach

 

WFOŚ Katowice

Wsparli nas także

DZIĘKUJEMY!!! 

Wesprzyj nas



Kochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


  • przekaż 1,5 % swojego podatku

            1,5%         OPP

    KRS   0000191810

 

Klauzula informacyjna dla Darczyńcy


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.