Misja i wizja

Dziecko chce być dobre.  Jeśli nie umie - naucz.  Jeśli nie wie - wytłumacz.  Jeśli nie może - pomóż.

Janusz Korczak

 

Wszyscy otrzymujemy bardzo wiele dobra i my tym dobrem chcemy się dzielić. Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości, odkrywanie oraz rozwijanie talentów, które każdy posiada. Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy młodych odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

 

Stale rozwijamy się, po to by dostosowywać nasze działania do zmieniających się potrzeb dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz do zachodzących zmian społecznych i technologicznych. Dążymy do szerokiej integracji i współpracy, szczególnie ze społecznością lokalną.

Aktualności

 

PROGRAM PAJACYK

Pragniemy poinformować, że nasza Fundacja wzięła udział w programie Pajacyk organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną.

Dzięki udziale w programie, nasi wychowankowie uczęszczający na zajęcia do Świetlicy oraz Klubu Młodzieżowego mieli zapewnione dożywianie w czasie trwania wakacji letnich. 

 

 


Przystań Świętego Mikołaja

Rozpoczęliśmy kolejną edycję Programu 'Przystań Świętego Mikołaja' wraz z Fundacją Świętego Mikołaja. Dzięki niemu nasi wychowankowie zarówno pochodzenia ukraińskiego, jak i polskiego mają okazję brać udział w różnego rodzaju zajęciach, które edukują, redukują napięcie oraz sprawiają, że codziennie możemy dostrzegać uśmiechy naszych Przedszkolaków! 


Podsumowanie projektu 'Włączamy się z KFD'

Koniec roku to czas podsumowań, również w naszej Fundacji.
Dziś prezentujemy zakończenie największego i bardzo ważnego dla nas projektu 'Włączamy się z KFD', który realizowany był na rzecz wspierania ukraińskich dzieci i ich integracji z polskimi rówieśnikami.
Od stycznia do grudnia realizowaliśmy 5 kategorii zajęć, dla dużych i małych:
  • „Włączamy nianię”,
  • ”Włączamy wspomaganie”,
  • „Włączamy talenty”,
  • „Włączamy lato”,
  • „Włączamy zabawę”.
Dzięki projektowi 'Włączamy się z KFD' nasi ukraińscy i polscy wychowankowie mieli okazję rozwijać swoje talenty, rozbudzać pasje, uczyć się całkowicie nowych umiejętności, a przede wszystkim mogli czuć się wsparci i zaopiekowani dzięki pomocy wielu specjalistów. Dzieciaki miały także okazję brać udział w wielu wycieczkach - do Wisły, Ogrodzieńca, TwinPigs, na kąpieliska wodne, do ZOO. Były również wycieczki rowerowe, które tak miło wspominamy.
Zorganizowaliśmy także kilka wydarzeń. Były to: warsztaty artystyczne, Integracyjny Festyn Rodzinny, Piknik Sportowy oraz spotkanie świąteczno-noworoczne, które było niejako zwieńczeniem projektu.
W czasie trwania projektu wzięło w nim udział 151 dzieci, w tym 48 pochodzenia ukraińskiego oraz 24 rodziców, w tym 16 pochodzenia ukraińskiego.
Zadanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).Wigilia w KFD

Co roku czekamy na ten wyjątkowy dzień, a mianowicie na naszą wspólną Wigilię. Był wspólny posiłek, kolędy oraz podarunki dla naszych Podopiecznych. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy postanowili spełnić tak wiele dziecięcych marzeń! 


Spotkanie świąteczno-noworoczne

W grudniu zorganizowaliśmy spotkanie świąteczno-noworoczne, które było niejako zwieńczeniem projektu 'Włączamy się z KFD'. Podczas spotkania mieliśmy okazję zobaczyć występy naszego zespołu tanecznego oraz przedszkolaków z Aniołkowa, a także pokaz mody tradycyjnej w wykonaniu naszych wychowanków ze świetlicy oraz klubu młodzieżowego. 
Zadanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).


Wesprzyj nasKochani!

Zachęcamy Was gorąco do przyłączenia się do grupy naszych Darczyńców. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki Wam dobro, którym się dzielicie, jest pomnażane i niesie innym pomoc oraz radość!

 

 

Tak można nas wesprzeć:

 

  • wykonaj przelew środków na nasz rachunek bankowy:       Silesia Bank  nr 04 8437 0002 0010 0112 1590 0002

  • skorzystaj z zamieszczonych poniżej "banknotów", dzięki którym możesz dokonać szybkiej i bezpiecznej wpłaty obsługiwanej przez serwis płatniczy CashBill S.A. (Jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie dokonania wpłaty, napisz do nas: biuro@kfd.katowice.pl )

 

 

Płatności są realizowane przez CashBill S.A.

Realizując wpłatę akceptujesz regulamin

 

 

  •    wspieraj nas bezpłatnie przy okazji zakupów online na  faniMani.pl

              FaniMani2     

 


Wesprzyj nas, dobro powraca!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.