KOMU POMAGA TWOJE 1,5 PROCENTA?

 

Przekaż nam Swóje 1,5%.
Pomóż wspierać i rozwijać dzieci oraz młodzież.
Dzielimy się dobrem!

Termin rozliczenia podatku dochodowego upływa

30 kwietnia

Rozlicz pit już teraz

e-pity po prostu

KRS 0000191810

Wybierz odpowiednią dla siebie formę rozliczenia

Rozlicz PIT online i przekaż 1,5% podatku!

Przekaż swój 1,5% i wesprzyj naszą Fundację w pomocy dzieciom i młodzieży.

 

Przekaż nam Swój 1,5%.

Pomóż wspierać i rozwijać dzieci oraz młodzież.

Dzielimy się dobrem!

 

Jak rozliczyć PIT?

Istnieją różne rodzaje rozliczenia PIT. Najpopularniejsze i najczęściej rozliczanymi formularzami PIT są: PIT-37 dla osób pracujących na umowach o pracę, o dzieło czy na zleceniach oraz PIT-36 dla osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą.

Innymi rodzajami rozliczenia podatkowego są formularze: PIT-38 dla osób grających na giełdzie, PIT-39 dla osób, które sprzedały nieruchomość, PIT-36L dla przedsiębiorców liniowych, PIT OP dla rencistów i emerytów. Nie wiesz jaki rodzaj rozliczenia podatkowego wybrać? Wypełnij deklarację PIT przez Internet i uzyskaj podpowiedź na temat wyboru odpowiedniego rodzaju rozliczenia podatkowego.

 

Kiedy upływa termin rozliczenia PIT?

W tym roku termin rozliczenia PIT upływa 2 maja, ponieważ ustawowy termin na złożenie PIT dla większości osób fizycznych - 30 kwietnia wypada w sobotę. Pamiętaj jednak, że deklarację PIT najlepiej złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Jak złożyć deklarację PIT?

Aby uniknąć błędów w formularzu warto skorzystać z możliwości rozliczenia PIT online za darmo. Wypełniając PIT online przejdziesz przez całe rozliczenie PIT krok po kroku otrzymując przydatne podpowiedzi odnośnie informacji, które powinny znaleźć się w poszczególnych rubrykach.

 

Jak rozliczyć PIT z małżonkiem?

Rozliczenie się z małżonkiem jest niezwykle proste, ponieważ wymaga zaznaczenia odpowiedniej rubryki podczas wypełniania deklaracji PIT i uzupełnienia danych współmałżonka. Prawo do rozliczania się z małżonkiem mają osoby, które pozostawały przez cały rok w związku małżeńskim oraz we wspólnocie majątkowej, a także nie korzystają z opodatkowania liniowego, ryczałtu, karty podatkowej lub podatku tonażowego. Rozlicz PIT online z małżonkiem za darmo w łatwy i szybki sposób.

 

Ulgi podatkowe

Podatnik rozliczając PIT może skorzystać z różnych ulg podatkowych, dzięki którym może zmniejszyć podatek za rok 2023. Zależnie od rodzaju ulgi podatkowej można odliczyć ją od dochodu lub podatku. Obowiązujące ulgi i odliczenia w roku 2023/2024 to m.in. ulga internetowa, ulga rehabilitacyjna, ulga prorodzinna, ulga dla krwiodawców, ulga na nowe technologie, ulga termomodernizacyjna i ulga dla młodych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, siedziba: Katowice, ul. Kilińskiego 15.