Aktualności

News

06.12.2016

Św. Mikołaj i Wyjątkowy Gość w Fundacji!

Odwiedziny św. Mikołaja w KFD zbiegły się z wizytą Pani Prezydentowej, Agaty Kornhauser – Duda. Po spotkaniu i rozmowach z władzami KFD, Pani Prezydentowa została gorąco powitana przez dzieci i młodzież KFD, no i św. Mikołaja.
Wychowankowie KFD zaprezentowali się kilkoma piosenkami i mieli okazję zadać pytania Pani Prezydentowej. Spotkanie przebiegło w niezwykle radosnej atmosferze i zakończyło się rozdaniem podarunków od św. Mikołaja z Pałacu Prezydenckiego, a potem bez liku autografów Pani Prezydentowej. Serdecznie dziękujemy Pani Prezydentowej za spotkanie, zostanie przez nas zapamiętane na długo.
**********************************************************************************

19.08.2016

Wakacje 2016

Wakacje w KFD jak zwykle pełne atrakcji dla naszych wychowanków. Jedną z nich jest realizacja projektu: „Wakacyjna sport-bajka”, w ramach którego dzieci, pod okiem profesjonalnego trenera i dzięki gościnności dyrekcji Gimnazjum nr 2, która udostępniła nam swoją salę gimnastyczną, biorą udział w zajęciach sportowych takich jak piłka nożna i lekkoatletyka. Ponadto w siedzibie Fundacji odbywają się rozmaite zajęcia międzygrupowe: plastyczne, turnieje (piłkarzyków i tenisa stołowego) zajęcia z arteterapii, rozgrywki gier planszowych i karcianych rozwijających spostrzegawczość, refleks oraz uczące opracowywania najkorzystniejszych strategii m.in. prawo dżungli, uno, monopoli, piraci, w osiemdziesiąt dni dookoła świata. Organizujemy również ciekawe wyjścia do Parku Kościuszki na plac zabaw i siłownię, na pobliski skwerek z placem zabaw dla młodszych dzieci, do ZOO a gdy dopisuje pogoda korzystamy z kąpieliska Bugla. Odbyliśmy też bardzo interesującą wycieczkę do Osikowej Doliny, gdzie mogliśmy pod okiem fachowców tworzyć ozdoby z drzewa osikowego. Nasi wychowankowie część wakacji spędzili również na „Boskich Koloniach” w Kronowie na Mazurach oraz na obozie młodzieżowym w Międzybrodziu Żywieckim. Wrócili do nas wypoczęci i bogatsi o nowe przyjaźnie i doświadczenia. Zachęcamy do obejrzenia naszej wakacyjnej FOTO galerii
**********************************************************************************

10.08.2016

Co działo się w naszej Fundacji w II semestrze roku szkolnego 2015/2016?

Oprócz realizowanych przez naszą Fundację, w ramach prowadzonego przedszkola, świetlicy specjalistycznej i klubu młodzieżowego, zajęć wynikających z charakteru placówek, staramy się również poszerzać naszą ofertę ... więcej


**********************************************************************************

26.03.2016

Wielkanoc 2016!**********************************************************************************

31.12.2015

2016!

Całej społeczności fundacji, sponsorom i przyjaciołom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Zarząd KFD


**********************************************************************************

12.07.2015

STICHTING INTENTIO

W ubiegłym tygodniu gościła u nas Intentio Foundation z Holandii. Kierowana przez Petera Methorst'a grupa wolontariuszy od kilku lat niesie pomoc materialną i urządza atrakcyjne festyny dla dzieci w potrzebie na Śląsku. Tym razem przywieźli ze sobą 24 tony darów i dmuchanych atrakcji dla dzieci. W piątek i niedzielę otoczenie kościoła rozbrzmiewało gwarem dzieci korzystających z wielu przygotowanych przez Holendrów atrakcji.
**********************************************************************************

14.06.2015

JUBILEUSZ 25-lecia KFD

W niedzielę 14 czerwca świętowaliśmy 25-lecie KFD. Jubileuszową Mszę św. celebrowali ks. Proboszcz Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach oraz ks. Paweł Buchta, założyciel KFD. Przed Mszą św. grupa naszych wychowanków pod kierownictwem kleryków, popisała się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zacni goście, w tym Wiceprezydent Miasta Katowice Pan Mariusz Skiba oraz Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM Katowice, Pani Małgorzata Moryń-Trzęsimiech. Świętowanie zakończyliśmy uroczystym spotkaniem przy jubileuszowym torcie.
**********************************************************************************

30.04.2015

JUBILEUSZ

W tym roku mija 25 lat od kiedy działa nasza Fundacja. Dla nas to ważny rok – rok jubileuszu. Centralne obchody jubileuszu zaplanowaliśmy na niedzielę 14 czerwca.
Rozpoczniemy uroczystą mszą św. o godz 16.00 w Kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach. Przed mszą będzie okazja posłuchać jak nasze dzieci chwalą Pana Boga. A po mszy św. zapraszamy na koncert, który będzie naszym podziękowaniem dla Przyjaciół Fundacji.


**********************************************************************************

09.01.2013

ŚWIĘTA I NOWY ROK

Kolejne wspólne Święta w Fundacji za nami. Przygotowania zajęły sporo czasu, ale na efekty warto było czekać. Wieczór świąteczny rozpoczął się uroczystą mszą roratnią, w której czynny udział wzięli zarówno wychowawcy, wychowankowie oraz nasi przyjaciele - klerycy z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Kolacja tradycyjnie rozpoczęła się odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Po uroczystym posiłku i wspólnym kolędowaniu wszystkie dzieci ogarnął ogromny entuzjazm, bo oto nadszedł czas na tak oczekiwane prezenty. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego by nasze święta były tak kolorowe i radosne serdecznie dziękujemy i składamy najlepsze życzenia noworoczne.


********************************************************************************************

05.07.2012

A MISTRZEM JEST....

Już po raz 4 drużyna naszych podopiecznych brała udział w Lidze. Jest to projekt, w którym podopieczni zaprzyjaźnionych świetlic środowiskowych i klubów młodzieżowych z Katowic i Siemianowic grają i trenują wraz z nami. Podczas rozgrywek emocja sięgały zenitu, o czym wiedzą nie tylko nasi zawodnicy ale także trenerzy i opiekunowie :) W tym roku, w meczu, który miał zadecydować o tytule Mistrza Ligi Piłkarskiej, naprzeciw siebie stanęły zespoły, które w Lidze dominują od lat - "nasi" KFD i Stanica. Po wielu emocjonujących zwrotach akcji tytuł został obroniony - Mistrzem Ligi Piłkarskiej wiosna 2012 - została drużyna KFD!

Oficjalna strona Ligi:
http://ligapilkarska.wordpress.com


********************************************************************************************

20.06.2012

MAŁE EURO II

W tym roku już po raz drugi odbyło sie w Katowicach Małe Euro i po raz drugi reprezentacja naszych wychowanków wzięła udział w turnieju. Impreza odbywała sie w dniach 02.06 i 03.06.2012 na Stadionie Śląskim. Główne cele Małego Euro to przeciwdziałanie marginalizacji społecznej, nauka gry fair play, poszukiwanie młodych talentów oraz pokazanie, że sport może być alternatywną drogą rozwoju. Turniej jest symulacją Euro 2012. Do rozgrywek zaproszonych zostało 16 zespołów z 16 organizacji pomocowych z całego regionu, które pod barwami narodowymi reprezentacji Państw rozegrają turniej Piłki Nożnej. W tym roku drużyna naszych wychowanków nie zajęła wprawdzie miejsca na podium ale zabawa i tak była świetna :)
********************************************************************************************

20.05.2012

ATRAKCJE

W ramach prowadzonych przez naszą Fundację projektów, oprócz zajęć socjoterapeutycznych nasi podopieczni mają okazję brać udział w wielu atrakcjach sportowych. W tym miesiącu zostały zorganizowane wyjścia na basen, kręgielnię oraz laserowy paint ball. Szczególnie te dwa ostatnie wyjścia cieszyły sie ogromnym powodzeniem, nasi wychowankowie mieli okazję brać w nich udział po raz pierwszy.


********************************************************************************************

26.01.2012

"ZAPYTANIE OFERTOWE (PSYCHOLOGOWIE I TERAPEUCI) - wersja poprawna"
Oryginał zapytania znajduje się w biurze projektu w Katowicach przy ul. Kilińskiego 15.

STRONA 1
STRONA 2
STRONA 3

********************************************************************************************

24.01.2012

Projekt - "A JA WOLĘ TO PRZEDSZKOLE"

Celem ogólnym projektu pt. "A ja wolę to przedszkole!" jest wsparcie prowadzonego przez Fundację przedszkola, przyczyniające się do zwiększonego uczestnictwa dzieci w wychowaniu przedszkolnym. W projekcie wprowadzono dwa rodzaje wsparcia. Po pierwsze, godziny pracy przedszkola zostały wydłużone, dzięki czemu dzieci nabyły sposobność uczestnictwa w dodatkowych, nie realizowanych wcześniej w naszej jednostce zajęciach, takich jak język angielski, gimnastyka korekcyjna, taniec, dogoterapia i obsługa komputera. Po wtóre, projekt przewiduje szereg wspólnych zajęć dzieci z rodzicami/opiekunami prawnymi, takich jak śniadanie wielkanocne, piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, kolacja wigilijna, zabawa karnawałowa, ognisko i kulig, a także jednodniowy wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego. Przedsięwzięcie trwa od 1 kwietnia ubiegłego roku do 31 marca przyszłego. Do tej pory zrealizowano proporcjonalną liczbę dodatkowych zajęć edukacyjnych dla dzieci, a także trzy spotkania w ramach wspólnych zajęć z rodzicami/opiekunami.


********************************************************************************************

24.01.2012

Projekt - "BĘDZIE INACZEJ"

Projekt "Będzie inaczej" to program dla dzieci i młodzieży ze świetlicy, składający się z 3 zadań. Pierwsze z nich to realizacja zajęć "Teatr życia" - udoskonalenie obecnie prowadzonego kółka teatralnego o techniki psychodramy, socjodramy, pracy z rzeźbą tak, aby praca w grupie dziecięcej stała się polem do ćwiczenia zdolności właściwego artykułowania oczekiwań, roszczeń, sygnalizowania różnych zmian, a w procesie komunikowania się stwarza warunki do ustalania norm, reguł i sankcji.. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez dwie godziny. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy 25 osobowe, każda z nich prowadzona jest przez pedagoga. Raz w kwartale cała społeczność Fundacji ( personel, rodzice i dzieci) będzie brała udział w przygotowywanym przez członków grupy przedstawieniu. Po trzech kwartałach pracy "Teatru życia" zorganizowana zostanie dla społeczności lokalnej Gala, na której przewidziane jest wystawienie dużego spektaklu teatralnego mającego na celu urzeczywistnienie mechanizmów uzależnień wraz z towarzyszącymi mu emocjami. Drugie z zadań projektu to "Relaksacja" - praca z ciałem, elementy muzykoterapii, poezjoterapii, bajkoterapii, metafory i bajki. Zajęcia relaksacyjne stanowią formę psychoterapii, ich celem jest odprężenie, rozładowanie stanu napięcia psychofizycznego i mięśniowego - rozluźnienie bądź wyciszenie, świadome obniżenie aktywności myślowej. Metoda ta pozwala na bezpieczne uwolnienie tłumionych emocji. Zajęcia będą miały wpływ wszechstronny rozwój osobowości w sferze fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej, duchowej i społeczno - moralnej dziecka, przyczynią się do usunięcie blokad fizycznych, duchowych, umysłowych poprzez osiąganie stanu odprężenia i koncentracji, wpłyną na zaspokojenie potrzeby bezpieczeństwa, miłości oraz twórczego i swobodnego wyrażania się poprzez ruch, słowo prace z ciałem, będą motywowały do budzenie wiary we własne siły i możliwości. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu przez dwie godziny. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy 25 osobowe, każda z nich prowadzona jest przez pedagoga. Każdy uczestnik objęty zostanie arkuszem obserwacji zachowań - raz w roku przeprowadzona zostanie ewaluacja. Trzecie z zadań to "Sport" Zajęcia składają się z 4 bloków: piłka nożna, piłka siatkowa, basen, zajęcia ogólnorozwojowe. Każde z dzieci będzie miało możliwość uczestniczenia w jednej z grup. Treningi prowadzone przez trenera odbywać będą się raz w tygodniu po godzinie dla każdej grupy. Raz na kwartał odbędzie się olimpiada sportowa.


********************************************************************************************

19.01.2012


"ZAPYTANIE OFERTOWE (PSYCHOLOGOWIE - TERAPEUCI)"
Oryginał zapytania znajduje się w biurze projektu w Katowicach przy ul. Kilińskiego 15.

STRONA 1
STRONA 2
STRONA 3

********************************************************************************************

23.12.2011

  WIGILIA
Tradycją już jest, że zanim połamiemy się opłatkiem z najbliższymi, w Fundacji odbywa się Wigilia z udziałem wszystkich podopiecznych.

Wieczór rozpoczął się odczytaniem fragmentu Pisma Świętego a chwile później wszyscy pałaszowali pyszną rybę oraz inne potrawy wigilijne, które w mig zniknęły ze stołów. Choinka, światełka i białe obrusy stwarzały świąteczny klimat a wieczór dopełniło wspólne kolędowe karaoke. Wreszcie nadszedł punkt kulminacyjny tak oczekiwany przez wszystkie dzieci. Wręczone zostały prezenty od Dzieciątka. Podarki były piękne, wzruszeń i emocji było przy nich co niemiara, za co z całego serca dziękujemy naszym Darczyńcom z Katowic i innych zaprzyjaźnionych miast. Bez Was te święta nie były by takie radosne:)

********************************************************************************************

06.12.2011

  MIKOŁAJKI
W tym roku Mikołajki dla podopiecznych Fundacji zostały zorganizowane przy dużej pomocy naszych przyjaciół - kleryków
z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Zanim Mikołaj rozdał upominki, wręczone zostały nagrody za udział w olimpiadzie sportowej oraz różnego rodzaju konkursach. Kiedy wszyscy zostali już obdarowani oraz uhonorowani nagrodami i medalami za swoje wyczyny, pomocnicy Mikołaja zorganizowali dla dzieci pląsy i zabawy. Śmiechu było co niemiara:)
********************************************************************************************

24.11.2011


Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach uprzejmie informuje, że zakończony został nabór na stanowisko nauczyciela przedszkola. Za wszystkie złożone podania oraz czas poświęcony na rozmowę kwalifikacyjną wszystkim kandydatkom serdecznie dziękujemy.

********************************************************************************************

24.10.2011

ZAPYTANIE OFERTOWE
STRONA 1
STRONA 2
STRONA 3


Informacje

Katolicka Fundacja Dzieciom w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicachul. Kilińskiego 15
40-061 Katowice

Tel.: 0-32 251 91 95
Fax: 0-32 251 91 95 katolickafundacjadzieciom@interia.pl